Історія про школу

Відео про нашу школу

Школа №130 міста Києва була заснована в 1936 році. Навчання учнів велося українською мовою. В 1938 році відбувся перший випуск. Школа швидко здобула авторитет і щороку 1 вересня набирала нових учнів. Та, на жаль, мирне життя всіх радянських людей було  перервано війною. Ще в перші дні вересня 1941 року в школі проводились заняття, та згодом класи опустіли, не стало чути дитячих голосів, перестав скликати шкільний дзвінок дітей на урок. 19 вересня 1941 року до Києва увійшли німецько-фашистські війська, почався період окупації міста. В приміщенні школи німці розмістили військові підрозділи, а пізніше і господарські частини. 7 листопада 1943 року Київ був звільнений радянськими військами. У цей період в школі був розгорнутий військовий шпиталь, де лікували наших воїнів з тяжкими пораненнями кінцівок.

1 вересня 1944 року відновилися навчальні заняття. У післявоєнний період в школі вчилися лише хлопчики, а з 1954 року почалося сумісне навчання хлопців та дівчат. З 1951 року по 1970 рік у приміщенні школи також працювала вечірня школа. З 1963-1986 роках школа мала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. У 1986-1990 роках — статус середньої школи, навчання велося у дві зміни.

У 1989 році почалося будівництво нового приміщення. В 1993 році добудова була закінчена. Тепер наша школа має дві будівлі, одна з яких як і раніше, виходить на вулицю Велика Васильківська, а друга - на вулицю Антоновича.

У 1991 році школа відновила статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови, а з 1998 року в школі вивчається й італійська мова. У 2012 році школі було присвоєно ім’я видатного італійського поета та філософа, засновника літературної італійської мови  Данте Аліґ’єрі.

Зараз, школа розташована у чотириповерховому приміщенні, обладнана навчальними кабінетами, серед яких є: двадцять один кабінет іноземної мови, два кабінети інформатики, кабінет фізики, чотири природничих кабінети, дві майстерні, ігрова кімната, чотири спортивні зали.

Станом на 1 вересня 2020 року в школі навчається 1010 учні. Учні школи беруть активну участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, міжнародних спортивних конкурсах та змаганнях. Позаурочну зайнятість учнів у школі забезпечує робота гуртків різного спрямування. Туристсько-краєзнавча діяльність в школі спрямована на формування гармонійно розвиненої особистості, розширення її світогляду, організації змістовного дозвілля, пропагує здоровий спосіб життя. Гуртківці школи є лауреатами та призерами районних, міських та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, оглядів. Щороку школа приймає близько ста двадцяти першокласників.

Завітайте до нас!